MUSTAFA ALP YILMAZ

Kıdemli Ortak, Avukat
Mustafa Alp Yılmaz, 1993 yılından bu yana, Çukur & Yılmaz Ortak Avukatlık Bürosu'nun kurucu ortaklarından biridir. Mustafa Alp Yılmaz, Çukur & Yılmaz Hukuk Firması'nın kıdemli ortağıdır ve Dava, Tahkim ve Hukuki İhtilafların Çözümlenmesi ve Ticaret Hukuku ekiplerine liderlik etmektedir.

Mustafa Alp Yılmaz, 25 yılı aşkın süredir hukuki uyuşmazlıkların çözümü ve ticaret hukuku alanında Türk ve uluslararası iş çevreleri tarafından ülkemizin önde gelen avukatlarından biri olarak tanınmaktadır.

Mustafa Alp Yılmaz, her türlü mahkeme, tahkim mahkemesi, yüksek mahkemeler ve anayasa mahkemesi önünde müvekkillerin haklarını savunma konusunda yüksek deneyim sahibidir ve ticari, sözleşmeye dayalı, fikri mülkiyet, gayrimenkul ve inşaat alanındaki ve bireysel ihtilaflarda, çok çeşitli sektörlerden önde gelen Türk ve uluslararası şirketleri ve iş insanlarını temsil etmektedir. Mustafa Alp Yılmaz tarafından çözümlenen ihtilafların önemli bir bölümü de uluslararası niteliktedir.

Aynı zamanda Mustafa Alp Yılmaz, her tür idari ve adli soruşturmalarda da müvekkillerini savunmak konusunda deneyim kazanmıştır.

Hukuki ihtilaflarının çözümlenmesi konusunda hizmet verdiği şirket ve kişiler, Mustafa Alp Yılmaz ile çalışma deneyimlerini çözüm odaklı, pratik, hukuki netlik sağlayan ve sonuç alıcı bir hizmet olarak tanımlamaktadır. Kendisinin mesleki çalışmaları önde gelen uluslararası rehberler tarafından da tavsiye edilmektedir.

Mustafa Alp Yılmaz, ayrıca, Çukur & Yılmaz’da ticaret hukuku çalışma grubuna da liderlik etmektedir ve ticaret hukukunun tüm alanlarında, fikri mülkiyet hukuku, gayrimenkul ve inşaat hukuku, kişisel verilerin korunması, yasal mevzuata uyum ve idare hukuku ve iş insanlarına sunulan hukuki hizmetler alanında da etkin bir şekilde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır.

Mustafa Alp Yılmaz, Türk Patent ve Marka Kurumunda tescilli bir marka ve patent vekili ve aynı zamanda Türkiye Adalet Bakanlığı Arabulucu Sicilinde kayıtlı bir arabulucudur.

Mustafa, Türkiye’de hukuk sektöründe iş etiği ve sorumlu iş anlayışı yaklaşımının öncülerinden biridir ve Türkiye Etik ve İtibar Derneği tarafından onaylanmış saygın bir uyum ve etik uzmanıdır.

Dava, Takip ve Hukuki İhtilafların Çözümlenmesi

Ticaret Hukuku ve Ticari Sözleşmeler

Hukuki Uyum Hizmetleri ve İdare Hukuku

Fikri Mülkiyet Hukuku

Kişisel Verilerin Korunması ve Siber Güvenlik

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

İş İnsanlarına ve Ailelerine Sunulan Hukuki Hizmetler

Türkiye Etik ve İtibar Derneği, Etik ve Uyum Uzmanlığı Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi, Mali Hukuk Yüksel Lisans Programı (tamamlanmamıştır)

Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

İzmir Atatürk Lisesi

Türkçe ve İngilizce