HİLAL ŞİMŞEK

Kıdemli Avukat
Hilal Şimşek, Çukur & Yılmaz Ortak Avukatlık Bürosunun kıdemli avukatlarındandır ve Finans ve Sermaye Piyasaları, Şirketler Hukuku ve Birleşme ve Satın Almalar, Ticaret Hukuku ekiplerinde görev almaktadır.

Hilal Şimşek, Çukur & Yılmaz’da finans ve sermaye piyasaları, şirketler hukuku, ticaret hukuku ve kurumsal finans işlemleri alanlarında hizmet veren kıdemli avukatlardandır. Hilal Şimşek, finans ve sermaye piyasası işlemleri, birleşme ve satın almalar, özel sermaye (private equity) fonu, girişim sermayesi (venture capital) fonu, ortak girişim (Joint venture), mezzanine finansman işlemleri gibi her türlü kurumsal finansman projelerinde de görev üstlenmektedir. Hilal’in çalışmalarının büyük bölümü uluslararası niteliktedir.

Hilal Şimşek, Çukur & Yılmaz ekibine katılmadan önce Odeo Bank ve Deutche Bank’ta hukuk müşairliği ve avukatlık görevlerinde bulunmuştur.

Başta vergi ve gümrük hukuku konuları olmak üzere, hukuki uyum hizmetleri ve idare hukuku, rekabet ve AB hukuku konuları da Hilal Şimşek’in önde gelen çalışma konuları arasında geniş bir yer tutmaktadır.

Finans ve Sermaye Piyasası Hukuku

Şirketler Hukuku, Birleşme ve Satın Almalar

Ticaret Hukuku ve Ticari Sözleşmeler

Hukuki Uyum Hizmetleri ve İdare Hukuku

Rekabet ve AB Hukuku

Dava, Takip ve Hukuki İhtilafların Çözümlenmesi

Harvard Üniversitesi, Sözleşmeler Hukuku, Online Programı

Yaşar Üniversitesi, Kamu Hukuku Yüksek Lisans

Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

Darüşşafaka Lisesi

Türkçe ve İngilizce