GAMZE SEHER DÖŞEYEN

Partner, Avukat
Gamze Seher Döşeyen, Çukur & Yılmaz Hukuk Firmasının kıdemli partner avukatlarından biridir ve Enerji ve Madencilik Hukuku Ekibine liderlik etmektedir.

Gamze Seher Döşeyen, 25 yılı aşkın süredir, özellikle yenilenebilir enerji, tüm alanları ile enerji ve madencilik sektörlerine odaklanan Türkiye’nin en saygın ve deneyimli iş avukatlarından biridir. Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörünün tüm yaşam döngüsünde kilit hukuk ve yönetim rollerini üstlenmiştir.

Gamze Seher Döşeyen, kariyerinin başında Ankara’da bir hukuk bürosunda çalıştıktan sonra, Sabancı Holding ve Enerjisa’da uzun yıllar üst düzey hukuk müşavirliği yapmıştır. Çukur & Yılmaz hukuk firmasına katılmadan önce Vestas Türkiye’de baş hukuk müşaviri ve genel müdür yardımcılığı, Hitit Solar’da kıdemli baş hukuk müşaviri ve iş geliştirme direktörü olarak görevlerini yürütmüştür.

Çukur & Yılmaz’daki çalışmaları sırasında, 2013 yılından bu yana, önde gelen Türkiye’nin birçok yenilenebilir enerji kuruluşuna ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’dan rüzgar, güneş, jeotermal ve her türlü yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren, tanınmış uluslararası yenilenebilir enerji şirketlerine danışmanlık yapmış, çok önemli yatırım, ortaklık ve satın alma projelerine liderlik etmiştir. Gamze Seher Döşeyen’in hizmet verdiği şirketler arasında, seçkin petrol ve doğal gaz, konvansiyonel enerji ve maden şirketleri de yer almaktadır.

Gamze Seher Döşeyen, enerji ve madencilik hukuku alanında, hukuki uyum hizmetleri ve idare Hukuku, şirketler hukuku ve birleşme ve satın almalar, ticaret hukuku ve ticari sözleşmeler, proje ve inşaat sözleşmeleri ve proje finansmanı konularında ve bu alanlardaki uyuşmazlıkların çözümlenmesi konusunda avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Yenilenebilir enerji, enerji ve madencilik alanlarındaki uzmanlık ve deneyimlerinin yanı sıra, Gamze Seher Döşeyen, diğer sektörlerden seçkin şirketlere de şirketler hukuku, ticaret hukuku ve ticari sözleşmeler konularda düzenli olarak danışmanlık yapmaktadır. Mesleki çalışmalarının önemli bölümü uluslararası niteliktedir.

Gamze Seher Döşeyen, enerji sektörü ve enerji hukuku konusunda Türkiye’de ve uluslararası platformda düzenlenen etkinliklere sıkça davet edilen bir konuşmacıdır.

Enerji ve Madencilik Hukuku

Hukuki Uyum Hizmetleri ve İdare Hukuku

Ticaret Hukuku ve Ticari Sözleşmeler

Şirketler Hukuku ve Birleşme ve Satın Almalar

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Finans ve Sermaye Piyasası Hukuku

Dava, Takip ve Hukuki İhtilafların Çözümlenmesi

Enerji Üretim ve Kamu Hizmetleri Sektörlerinde Sözleşme Risk Yönetimi Programı, Berlin

Euromoney, Birleşme ve Satın Almalar Programı

Euromed Training, Uluslararası Tahkim ve Arabuluculuk Programı

CILS Salzburg, Austria, Uluslararası Ticari Sözleşmeler Programı

Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

Türkçe ve İngilizce