EVRİM ÇUKUR

Kıdemli Ortak, Avukat
Evrim Çukur, 1993 yılından bu yana, Çukur & Yılmaz Ortak Avukatlık Bürosu'nun kurucu ortaklarından biridir. Evrim Çukur, Çukur & Yılmaz Hukuk Firması'nın kıdemli ortağıdır ve İnsan Kaynakları ve İş Hukuku Ekibine Liderlik etmektedir.

25 yılı aşkın bir süredir, Evrim Çukur, Türk ve uluslararası şirketler ve kurumsal işverenler tarafından Türkiye’deki önde gelen insan kaynakları ve iş hukuku avukatlarından biri olarak tanınmaktadır ve Çukur & Yılmaz’da en geniş ölçekli çalışma gruplarından olan insan kaynakları ve iş hukuku ekibini yönetmektedir.

Evrim Çukur, hem bireysel hem de toplu iş düzeyinde her türlü iş hukuku konuları, insan kaynakları ve endüstriyel ilişkiler alanında Türk ve uluslararası holdinglere ve şirketlere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır.

Şirketlerin yönetim ve insan kaynakları ekiplerine sürekli iş hukuku danışmanlığından, işverenleri toplu iş sözleşmelerinde sendikal süreçlerde ve ilişkilerde temsile, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularından çalışma mevzuatına yasal uyuma, kişisel verilerin ve ticari sırların korunmasından toplu ve bireysel iş hukuku ihtilaflarına kadar, Evrim Çukur, kurumsal şirketleri insan kaynakları yaşam döngüsünün her noktasında hizmetleriyle desteklemektedir.

Yönetici kademelerindeki şirket çalışanları ve beyaz yakalı, yüksek profildeki çalışanların hukuki durumları ile ilgili özel düzenlemeler ve sözleşmeler de Evrim Çukur’un öne çıkan çalışma alanlarından birisidir.

Birleşme ve satın alma ve ortak girişim (joint venture) işlemlerinin ve şirketlerin yeniden yapılandırılması süreçlerinin, çalışma hayatı, insan kaynakları ve iş hukuku ile bağlantılı konuları Evrim Çukur’un ana faaliyet alanları arasındadır.

Evrim Çukur, sendika ve toplu sözleşme süreçlerinde ve çeşitli sektörlerdeki sendikal anlaşmazlıklarda şirketleri ve işverenleri temsil etme konusunda dikkate değer bir deneyim sahibidir. Bu çerçevede, şirketlere, işçi sendikaları ve işveren sendikaları ile ilişkilerinde düzenli olarak hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

İnsan Kaynakları ve İş Hukuku

Hukuki Uyum Hizmetleri ve İdare Hukuku

Dava, Takip ve Hukuki İhtilafların Çözümlenmesi

İş İnsanlarına ve Ailelerine Sunulan Hukuki Hizmetler

Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

Ödemiş Lisesi

Türkçe ve İngilizce