Turna

Turna (Grus grus) Türkiye’de İç Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunur. Yaşam alanlarının tahrip edilmesi, hatalı tarım uygulamaları ve kaçak avcılık karşı karşıya oldukları ana tehditlerdir.

Çukur & Yılmaz Akademi̇

Çukur & Yılmaz Akademi, hukuk firmamızın hukuk alanındaki öğrencilere, mesleğe yeni adım atmış genç meslektaşlarımıza ve iş dünyasına kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde sunduğu eğitim, kişisel ve mesleki gelişim, mentorluk ve diğer destek çalışmalarını koordine ettiği bir platformdur. 

Hukuk fakültesi öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerini, avukatlık mesleğine tüm yönleriyle hazırlanmalarını, kendilerini başarıya taşıyacak yeni donanımlar edinmelerini çok önemsiyoruz. Çukur & Yılmaz Akademi bünyesinde bu çerçevede hazırladığımız birçok ücretsiz etkinliğimiz, eğitim ve gelişim programımız var. 

Aynı zamanda, Çukur & Yılmaz hukuk firması olarak, genç avukat meslektaşlarımızın, profesyonel yaşamlarının başında karşılaştıkları zorlukları ve ihtiyaçlarını yakından biliyor ve izliyoruz. Bu anlamda, mesleğin ilk 5 yılındaki genç avukatların mutlu ve başarılı bir kariyere adım atmaları noktasında onlara rehberlik edebilecek, ücretsiz mentorluk ve destek programlarımızı Çukur & Yılmaz Akademi içerisinde yürütüyoruz.

Çukur & Yılmaz ortak avukatlık bürosunda öncelik ve hedeflerimizden biri, Türkiye’de hukuk sektöründe sorumlu ve sürdürülebilir iş ilkeleri anlayışını ve bilincini yaratmaktır. Bu temel doğrultusunda Akademi’miz ile avukatlara, hukuk öğrencilerine ve sektöre yönelik çeşitli etkinlikler, girişimler ve programlar geliştiriyor ve bu konudaki bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Çukur & Yılmaz Akademi’de geliştirdiğimiz tüm eğitimler, etkinliklerimiz ve programlarımız, hukuk firmamızın ve hizmet verdiğimiz şirketlerin tüm ekiplerine ve çalışma arkadaşlarımıza da ulaşmaktadır. Onları da bu çaba ve çalışmaların bir parçası olmaya teşvik ediyoruz. Akademi’mizin temel işlevlerinden biri, hukuk büromuz ekibinde yer alan avukatlarımızın başarı ve mutluluk yolculuklarına katkıda bulunmaktır.

Hukuk fakültesi öğrencileri ve mesleğin ilk 5 yılındaki genç avukat meslektaşlarımız, web sitemizin HABERDAR OLUN sayfalarını ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bu konudaki güncel çalışmalarımızdan ve etkinliklerimiz hakkında bilgi edinebilirler.

Ayrıca bu Akademi aracılığıyla şirketlere ve iş dünyasına ihtiyaç duydukları kurumsal hukuki eğitim hizmetlerini de sağlamaktayız. Bizimle iletişime geçerek bu konudaki eğitim hizmetlerimiz konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu profesyonel eğitim çalışmalarından elde edilen gelirler de, Akademimizin ve hukuk firmamızın sosyal projelerinde ve çalışmalarında kullanılmaktadır.